Novi brodovi u igri i sve promene koje ih prate

• Ja imam klasu otkrivac i imam puzavce sto sam kupio preko marketa, normalno rade, samo sto ih treba upaliti...odi u postavkee rss i vidi jel kod njih proizvodnja 0.

Brzina se dize 100%, al od osnovne brzine, znaci bez pogona..

Addonsi ne rade na novoj verziji, a kad ce proraditi to cemo vidjeti...

• Postavke resursa (za puzavce) su stavljene na 100%, no tamo količina stoji 0 i naravno po formuli metal mine level + crystal mine level + deut synth level) * y * 0,02) * 1,5 ne daje nikakvu produkciju (u mom slučaju ovaj zadnji množitelj treba biti 1 jer sam druga klasa).

hmm ovo za brzinu bi u teoriji trebalo biti tako no nije. u istom ss pomak brzine je zanemarivih par sekundi (sagorjevanje mi je na lvl 20, impulsni na 17 i hyper na 16). Ono što smatram da točno računa je potrošnja deuta koja je smanjena za 25%.

Vezano za addon - Quote od SGO Silverwind-a od jučer;

Let's give Tirnoch some time, I'm sure it will be handled once the "base" of Ogame is working properly.

Nadam se da nećemo za addon čekati idući petak 13.-ti :)

• Heej pozz :)

Ja sam instalirao ovaj reborn i ok je, radi, samo stvar koja mi je bila najdraza nisam vidio nigdje.

http://prntscr.com/qaq9z9

to ispod su bile kratice posljednjih kordinata na koje su letile flote, to mi bas fali. Postoji li mogucnost da se to upali.

• koliki je procenat dobiti istraživača u expedicijama?

Pise 2% .. znaci od 1000 jedinica to je 200 jedinica..

Dakle posaljes 5č expediciju,dobijes 1M metala i dobiješ za to 2k metala ako si istraživač....?

• Teska kalkulacija :D

200/1000 = 20%

2k/1M = 0,2%

Tooltip u igri nemam pojma sta pokusava rec s tih 2%, al je na istoj razini matematike...

Sluzbena formula za istrazivace je osnovni nalaz * (1.5 * Uni ECO speed) [bonus klase] * 2 [bonus krcioca]

Dakle, na 5xECO Uni bi trebalo bit 1500%

Ostale klase takodjer mogu ostvarit bonus krcioca, al ostaje nejasno jel dobivaju ECO bonus (vjerojatno ne). Tocnu formulu ne zna ni mudra ciganka jer... GF.

• Može li neko detaljno i službeno objasnit situaciju za puzavce? Kako se određuje broj po planeti? Metal 40, kristal 35, deut 35, to je znači 110 x 8 = 880 na toj planeti i tako za svaku planetu se izračunava?
    I šta ako napravimo preko tog broja, nemaju značaj tj. ne daju produkciju?

Ako može neko dati služben i ozbiljan odgovor.

• mogu dati točan odgovor

Metal 40, kristal 35, deut 35, to je znači 110 x 8 = 880 na toj planeti i tako za svaku planetu se izračunava - tako je svaka planeta posebno

višak ne proizvodi i ne troši energiju

svaki puzavac proizvodi 0,2% a ako imaš klasu sakupljač onda 0,3%

ne lete, kao sateliti i ako te neko napadne razbiju se i proizvedu ruševinu

mogu se prodati putem tržišta

• Sto se klasa tiče, ne možeš imati vise u isto vrijeme i to govorim iz iskustva jer sam kod updatea izabrao sakupljač klasu koju sam naknadno mjenjao za otkrivača koju sam platio sa cm, a da bih se vrati na sakupljača moram istu klasu opet kupiti tako da dobro pazite što radite.

Sto se puzavaca tiče, njih možeš napraviti koliko hoćeš, al neće raditi nego po formuli zbroj svih levela rudnika x8, a ako imaš infocompte onda ti je max broj aktivnih puzavaca automatski prikazan.