Diskusije i ulovi - Ekspedicija

  • Pozdrav,

    ajde nadam se da vas ima dosta koji ne krijete sta ste dobili na expedicijama, a mene uvijek interesuje sta drugi salju i sta dobijaju. Ja saljem po 1.3k VT sa krciocima, a nekad dodam i jedan borbeni brod sa sondom.
    Do sad nije bilo fajtova nekih, a najveci mi je ulov oko 50m metala odjednom :D

    Ajde ako imate neki zanimljivih ulova, i fajtova (konvertujte ih) podijelite ih ovdje, pa mozda mozemo i diskutovati o njima, sta ste slali, gdje saljete, kad saljete i slicno :D


    P.S. Ono kad je bilo 9x vise materije u expedicijama, mislim da sam ulovio oko 30k :D


    P.S.S. Ako nam tema zazivi mozda mozemo organizovati neko takmicenje, pa podijeliti neke skromne nagrade i naravno dobrodosle su sve klase, samo onda naglasite koja ste klasa.

  • Da razbijem led :D


    Rezultat ekspedicije [341a312] 03.03.2020 13:20:17


    Od: Izvjestaj flote

    Nali smo ostatke armade. Tehničari su otili direktno do netaknutih brodova da ih pokuaju pokrenuti opet.

    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:
    Razaraci: 67

    Sonde za spijunazu: 2736

    Krčilac: 175

    Borbeni brodovi: 3

    Veliki lovac: 8

    Mali transporter: 59

    Oklopna krstarica: 1


    Izvadak iz dnevnika oficira za komunikaciju: Izgleda da ovaj dio univerzuma nije jo istraen.


    Rezultat ekspedicije [ewa312] 03.03.2020 13:19:31

    Od: Izvjestaj flote

    Vaa ekspedicija je pronala staru tvrđavu koja je naputena prije par godina. U hangaru su pronađeni neki brodovi. Tehničari pokuavaju osposobiti te brodove za let.


    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:

    Krčilac: 173

    Krstarice: 108

    Mali lovac: 76


    Izvadak iz dnevnika oficira za komunikaciju: Izgleda da ovaj dio univerzuma nije jo istraen.


    I jos je bilo nekih transportera, cca 300vt

  • Ja saljem 1000 vt, 1 ml, 1 vl, 1 krs, 1 bb, 1 ok, 1 raz, 1 krčilac, 1 sonda uvijek na isti solarni nije bitno koji, ovih dana sam bio u modusu nisam slao nista pa nemam svjezeg izvjesca, a staro mi obrisali sa uplodanjem nove verzije, kasnije cu slati pa objavim ako dobijem ista pametno :D

  • svasta nesto se dobije, samo sto ja saljem flotu za pirate pa manje dobivam rss i brodova nego kad saljem samo transe...

    evo jedna s kojom kao mislim i vecina igraca ne ponosim, odnosno nisam bas odusevljen, jer se radi o brodu kojeg 99% igraca ne voli i ne gradi...


    Od: Izvještaj flote
    Vaša ekspedicija je pronašla staru tvrđavu koja je napuštena prije par godina. U hangaru su pronađeni neki brodovi. Tehničari pokušavaju osposobiti te brodove za let.

    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:

    Bombarder: 175

    Izvadak iz dnevnika oficira za komunikaciju: Izgleda da ovaj dio univerzuma nije još istražen.

  • Od: Izvještaj flote
    Našli smo ostatke prijašnje ekspedicije! Naši tehničari će pokušati popraviti neke brodove.



    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:

    Oklopna krstarica: 3

    Mali transporter: 316

    Sonde za špijunažu: 1215

    Razarač: 1

    Veliki transporter: 14

    Krstarica: 1

  • uvjek isto 4000mt 1bomb 1žetelac 1krčilac 1 sonda

    skuzio sam kada posaljem vise transportera i vise sondi cca 200+ dobijem i vise ressa i vise flote

    isto tako ako ne posaljem 1x žetelac onda ga ni ne dobijes uz flotu koja se dobije u ekpediciji

    klasa Otkivač.

    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:
    mt: 2983
    vl: 60
    bb: 1

    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:
    vt: 1118
    vl: 821
    sonde: 793
    mt: 17
    bb: 1


    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:
    sonda: 5330
    krčilac: 78
    vl: 348
    ml: 161
    razarac: 2
    kruz: 3


    Crna materija 1.026

    Crna materija 3.526


    Sljedeći brodovi su sada dio vaše flote:
    mt: 2983
    vl: 60
    bb: 1


  • samo sam trebao poceti kukati i rezultat je tu


    Rezultat ekspedicije [xxxfa43]04.03.2020 00:06:26

    Od: Izvjestaj flote

    Mineralni pojas oko nepoznate planete sadrzi neprocenjive resurse. ekspedicioni brodovi se vracaju nazad i njihovi spremnici su prepuni.


    50.400.000 Metal je uzeto.


    Izvadak iz dnevnika oficira za komunikaciju: Izvandredan je osjećaj putovati dijelom sektora koji jo nije istraen.

  • Dok vi skupljate rese i flotu ja sam se nekako koda pretplatila na ove stare sonde koje čuvam na svom matičnom planetu (iako ih ne vidim) :D

    Al i to je ok, jednom kad sakupim dovoljno za izložbu, vi ćete mi masno plačat i to deutom da ih vidite :D


    Ekspedicijska flota je pratila čudan signal neko vrijeme. Na kraju su oktrili da taj signal dolazi od stare sonde koju su poslale prijanje generacije da dočekuje strane brodove. Sonda je sačuvana i neki muzeji na vaem matičnom planetu su pokazali interes za nju.

  • To nije sa Ba? fino fino, sta ti saljes u exp?